close
متخصص ارتودنسی
5 بازی برتر با موضوع جنگ جهانی جدید
عنوان عکس اسلایدر عنوان عکس اسلایدر عنوان عکس اسلایدر
نویسنده:
تاریخ: جمعه 11 فروردين 1396
بازدید: 20

5 بازی برتر با موضوع جنگ جهانی جدید

جنگ… کلمه ای ۳ حرفی که یک دنیا حرف زشت و کریه، یک دریا خون دل مادران، یک آسمان طمع چرکین کرکس ها و یک صحرا خشونت عریان جلادان “بالاجبار جلاد” است. فرقی نمی کند، چه مهاجم باشید و چه مدافع، نهایتا تقصیر به گردن دروازه بان است که مردم عادی و بی گناه هستند و توپ به جای این که از خط دروازه شان رد شود از سقف خانه شان رد می شود و بر سرشان فرو می ریزد. یک مفهوم دهشتناک و خوفناک برای کسانی که درکش کرده اند و حتی ترسناک و تن لرزاننده از راه دور. جنگ به واقع هیچ زیبایی ندارد و تماما ضرر، نقصان، اسیب، مرگ و میر انسان های بی گناه و به راه افتادن حمام خون برای ارضای طمع قدرت عده ای خونخوار است. کسی خاطره خوب و شیرینی از خوبی های چنگ چهانی تعریف نمی کند و هر که ذره ای آن را لمس کرده است وقتی چند کلمه در موردش حرف بزند اشکش جاری می شود. در واقعیت هیچ گونه راهی برای اتصال دادن جنگ به یک ماحصل و خروجی مثبت وجود ندارد و جنگ یک پلیدی مطلق است که تنها آسیب به بار می آورد. اما ما گیمرها دنیای بازی ها را داریم که در آن همه چیز ممکن است و هر کاری بخواهیم می توانیم بکنیم. حتی می توانیم از جنگ لذت ببریم! جنگ در بازی های رایانه ای، مفهوم، و بهتر است بگوییم عملکرد و کاربردی متفاوت از واقعیت داشته و در بازی های رایانه ای از این موضوع برای هیجان انگیز کردن این محصولات استفاده می شود و کمتر بازی است که به نشان دادن واقعیت و زشتی های جنگ پرداخته باشد، هر چند عناوین اندکی که هم که به ماهیت واقعی جنگ اشاره داشته اند باز هم نهایتا بازی هستند و برای سرگرمی ساخته شده اند، پس جنگ هیچ گاه در دنیای بازی، مفهوم و حالتی مانند دنیای واقعی ندارد و جنگ در بازی ها تنها روایتگر بخشی از تاریخ، حالا به واقعیت یا خیال، برای پیش بردن جریان بازی است که هر چقدر هم روایتگر مسائل کثیف و زشتی باشد باز هم ما در حال لذت بردن از آن بازی هستیم.

بدون شک وقتی صحبت از جنگ های واقعی و مرگبار در تاریخ بشریت مطرح می شود نام دو جنگ جهانی اول و دوم در ابتدای لیست به چشم می خورد که بسیار دردناک و خونین بوده و بستر وقایع بی رحمانه بسیار زیاد و گاها باورنکردنی بوده اند که سال هاست دارد در فیلم ها و سریال ها و بازی های رایانه ای به صورت واقعی و خیالی روایت می شود و باز هم داستان های بسیار زیادی برای انواع مدیاها در دل خود دارد. در زمینه صحبت ما که در مورد بازی های رایانه ای است از سال های دور همواره بازی های مختلفی در سبک های مختلف با موضوع جنگ های جهانی و اتفاقات مختلف آن، ساخته شده و برای پلتفرم های گوناگون منتشر گردیده اند. برخی از این عناوین بسیار با کیفیت و جذاب از کار در آمده اند و برخی نیز نتوانسته اند به موفقیت دست یابند. در این مطلب صحبت ما در مورد آن تعداد بازی های با کیفیت و عالی است که در مورد جنگ های جهانی ساخته شده اند و توانسته اند تا نام خود را در دفتر تاریخ بازی های رایانه ای و در قلب گیمرها برای همیشه جاودانه کنند. در حقیقت می خواهیم در مورد ۱۰ بازی برتر با موضوع جنگ های جهانی صحبت کنیم و ۱۰ عنوانی که با این موضوع، سردمدار کیفیت در مقابل سایر بازی ها هستند را برای شما نام ببریم.

قبل از شروع این مطلب باید نکاتی را ذکر کنم که از شما عزیزان خواهشمندم آن ها را مطالعه نمایید تا شک و شبهه ای برای شما دوستان پیش نیاید. قطعا جدا از این لیست که بنده تهیه کرده ام تعداد بسیار زیاد دیگری بازی ها و سری های زیبا و قدرتمند در دنیا و در طول تاریخ وجود داشته اند که می توانستند در این مطلب حاضر باشند اما به هر حال تعداد محدودیت دارد و نویسنده، عناوینی را که از نظر خود برتر بوده اند در لیست جای داده است. پس دقت کنید که این مقاله، “۱۰ بازی برتر با موضوع جنگ جهانی” به انتخاب بنده است، زیرا که اساس چنین مقالاتی این گونه است و سلیقه شخصی نیز بسیار اهمیت دارد. در این مطلب عناوین قدرتمندی با موضوع جنگ جهانی که سال هاست در دل بازیبازان جای دارند، قرار داده شده اند و ذکر این نکته لازم است که از هر فرنچایز یک بازی که سعی شده بهترین آن سری باشد در لیست ما قرار گرفته است (به استثنای بتلفیلد که به جهت این که یک بازی روز دنیا و بسیار باکیفیت با موضوع جنگ چهانی دارد و علاقمند بودم که یک بازی جدید نیز در صورت وجود داشتن، در لیست من باشد، ۲ نماینده در این مطلب دارد و ۲ جایگاه را به خود اختصاص داده است). رتبه بندی و ترتیبی که در این لیست برای بازی های مختلف لحاظ شده است کاملا نظر شخصی نویسنده است و هیچ معیار و میزانی برای درست یا غلط بودن ان وجود ندارد زیرا پای سلیقه مطرح است البته سلیقه منطقی، نه این که مثلا کسی یک بازی بسیار سطح پایین و ضعیف را بیاورد و در صدر لیست برترین بازی های جنگ جهانی قرار دهد و بگوید این سلیقه من است زیرا که این توهین به شعور مخاطب است اما به هر حال سلیقه شخصی نیز در چنین مقالاتی بسیار اهمیت دارد.

عناوین این لیست بازی ها و فرنچایزهایی هستند که قطعا نه هیچ کدام از شما و نه هیچ کس در دنیا در قدرتمند بودن آن ها شکی ندارد، تنها می ماند رده بندی آن ها که در اینجا سلائق و علائق با هم متفاوت است و بر اساس تجربه و خاطراتی که هر شخص دارد جایگاه ها را تعیین می کند. پس در نظر داشته باشید که عنوان یا فرنچایزی که مثلا من در رتبه ششم قرار داده ام دلیلی بر این نیست که ان بازی حتما ششمین بازی یا سری برتر جنگ جهانی در دنیاست بلکه برای من این گونه است و شاید برای شما اول یا دهم باشد. نکته بعدی این که تمامی عناوین این لیست بر اساس داشته ها و اطلاعات نویسنده گرد آوری شده اند و در این مطلب قرار گرفته اند. شاید شما عقیده داشته باشید که مثلا بازی دیگری می توند به جای فلان بازی از این لیست قرار بگیرد و یا جایگاه بازی فرق کند. در اینجا نیز معیار و میزان ثابتی نداریم و عقل و منطق در کنار احساس و خاطرات است که در ذهن هر شخص با هم ترکیب می شوند و اسم هایی از بازی های مختلف را به عنوان خروجی بیرون می دهند. قطعا وقتی شما فلان بازی از لیست من را بازی نکرده اید آن را در لیست خود نخواهید آورد و البته برعکس این مورد نیز صادق است. پس بهتر است تا این مطلب را به عنوان یک مقاله سرگرم کننده که به همراه آن برخی خاطراتتان را مرور خواهید کرد، نگاه کنید. با بیان این نکات اگر تا کنون به خواندن مقاله ادامه داده اید از شما دعوت می کنم تا در ادامه مطلب “۱۰ بازی برتر با موضوع جنگ جهانی” با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه شوید.

۱۰ – The Saboteur

The Saboteur

سازنده: Pandemic Studios

ناشر: Electronic Arts

ژانر: Action-adventure game

پلتفرم مقصد: PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows

سال انتشار: ۲۰۰۹

امتیاز متا: ۷۶/۱۰۰

سال ۲۰۰۹ بود که Pandemic Studios عنوانی را به نام The Saboteur توسط الکترونیک آرتز در نسل هفتم و برای پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ و رایانه های شخصی منتشر کرد و توجهات زیادی را نیز به خود جلب کرد. The Saboteur در واقع یک “اکشن ماجرایی سوم شخص جهان آزاد نئو نوآر” بود که فضاسازی بی نظیری داشت و استفاده از رنگ بندی خاص سبب شده بود تا این عنوان در یاد هر بازیبازی که ان را تجربه می کرد باقی بماند. بازی در دوران جنگ جهانی دوم و در کشور های آلمان بازی جراحی مغز و فرانسه دنبال می شد. شخصیت اصلی بازی با نام  Sean Devlin یک مکانیک ماشین های مسابقه ای با ملیت ایرلندی بود. بعد از این که در مسابقات گرند پریکس ۱۹۳۹ و در حالی که وی داشت قهرمان می شد توسط Kurt Dierker که یک کلنل نازی بود، مورد خیانت قرار گرفت و جایزه را از دست داد، او و بهترین دوستش Jules Rousseau تصمیم به انتقام از کلنل نازی مذکور می گیرند. سپس آن ها گیر می افتند و Dierker در جلوی Sean، بهترین دوستش Jules را در حال بازجویی و با این فکر که آن ها  عامل های انگلیسی هستند که برای جاسوسی او آمده اند، اعدام می کند. Sean فرار می کند و به عضویت نیروی مقاومت فرانسه در می اید. ادامه داستان بازی روند انتقام گیری او از کلنل و تلاش برای کشتن وی و انواع و اقسام کارشکنی ها را دنبال می کند. در The Saboteur از جنگ جهانی به عنوان یک بک گراند برای داستان اصلی بازی که انتقام گیری قتل Jules، تامین امنیت Veronique، خواهر Jules و نهایتا کشتن کلنل نازی بود، استفاده شده بود.

عنوانی که هر چه نداشت در فضاسازی بی نظیر و بی نقص بود و جلوه های بصری خاص و زیبایی داشت

رنگ بندی اصلی ترین المان گیم پلی و دنیای بازی بود که کاملا این عنوان را از هر بازی دیگری متمایز می کرد. بخش هایی از پاریس که شدیدا توسط نازی ها کنترل می شدند با رنگ سیاه و سفید دیده می شدند به استثناء رنگ چشم شخصیت ها، لامپ های شهر، خون، نماد آبی گروه مقاومت فرانسه و برخی نمادهای المانی که با قرمز روشن نمایش داده می شدند و فضایی بی نظیر به بازی بخشیده بودند. بازی یک شوتر سوم شخص با المان های کشت و گذار در دنیای ازاد بازی و انجام ماموریت های اصلی و فرعی و … بود که تنوع خوبی را در اختیار بازیباز قرار می داد. اصلا و ابدا به متای ۷۶ این بازی نگاه نکنید زیرا The Saboteur یک بازی بسیار خاص است. از جلوه های بصری و گرافیکی و رنگ بندی خاص ان گرفته تا ترکیب فضای نئو نوآر با جنگ جهانی و داستانی جالب. The Saboteur عنوانی است که از بازی جراحی قلب تجربه کردن آن لذت می برید مخصوصا اگر به موضوع جنگ جهانی و ماموریت های خرابکاری و توطئه و .. علاقمند باشید. The Saboteur مثل هیچ بازی دیگری نیست و کاملا خاص است. شاید هم همین خاص بودن به مذاق برخی منتقدان خوش نیامده که امتیازات پایین تری را به بازی اختصاص داده اند اما بدون هیچ شکی The Saboteur از بازی هایی است که متای ان بیانگیز کیفیت ان نیست. با این که در The Saboteur جنگ جهانی به عنوان موضوع اصلی داستان بازی مطرح نیست اما به صورت داستانی در پس زمینه نیز قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون با موضوع جنگ جهانی ساخته شده است و در لیست ما از “۱۰ بازی برتر با موضوع جنگ جهانی” در جایگاه دهم قرار می گیرد.

۹ – Valiant Hearts: The Great War

Valiant Hearts: The Great War

سازنده: Ubisoft

ناشر: Ubisoft

ژانر: puzzle adventure

پلتفرم مقصد: PlayStation 4, Xbox One, Android, PlayStation 3, Xbox 360, iOS, Microsoft Windows

سال انتشار:  ۲۰۱۴

امتیاز متا: ۸۷/۱۰۰

گاهی مواقع برخی بازی های کوچک و به ظاهر ساده چنان احساس عمیقی را منتقل می کنند که حتی بازی های بزرگ نیز نمی توانند این گونه بازیباز را احساساتی کنند. مخصوصا وقتی موضوع جنگ و زشتی های آن با عشق و فداکاری آمیخته گردد پتانسیل خلق یک داستان جذاب و زیبا و یک بازی موفق وجود دارد. یکی از همین گونه عناوین که داستانی زیبا و احساسی را با المان های جذاب گیم پلی ترکیب کرده است و روایت متفاوتی را از جنگ بیان می کند، بازی Valiant Hearts: The Great War است که موفق شد بازخوردهای بسیار مثبتی را به دست اورد و تبدیل به یکی از بازی های زیبا با موضوع جنگ جهانی شود. Valiant Hearts: The Great War یک عنوان پازل ماجرایی دو بعدی است که توسط Ubisoft Montpellier ساخته شد و توسط شرکت Ubisoft منتشر گردید. این عنوان توسط انجین UbiArt Framework ساخته شده است و در ماه ژوئن ۲۰۱۴ برای پلتفرم های Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, و Xbox One منتشر شده و بازی جراحی بعد از آن نیز پورت های آندروید و iOS منتشر گردید. البته بازی برای هر دو پلتفرم های پلی استیشن و ایکس باکس و دارندگان اشتراک پلاس و گلد یک ماه نیز رایگان شده است.

از معدود عناوینی که مقداری جنگ واقعی را نشان می دهد و در حقیقت غم جنگ را با احساس ترکیب کرده است

این عنوان بعد از انتشار موفقیت های خوبی را نیز کسب کرد و بازیبازان و منتقدان آن را تحسین کردند و سرانجام نیز با امتیاز متای ۸۷ که موفقیتی عالی برای یک بازی کوچک است به کار خود پایان داد. داستان بازی از نامه های نوشته شده در خلال جنگ جهانی اول الهام گرفته شده است و دارای ۴ شخصیت در میدان نبرد است که به یک سرباز جوان آلمانی کمک می کنند که عشقش را پیدا کند. داستان این بازی روایت بسیار جذابی است درباره بقا، فداکاری و دوستی که به شکلی احساسی و زیبا روایت می شود. گیم پلی بازی بر اساس حل کردن پازل ها در دوره جنگ جهانی اول است که در نقش ۴ نفر قرار می گیرید که شامل امیل که یک مرد فرانسوی است، پسرخوانده آلمانی اش کارل، سرباز آمریکایی فردی و آنا که یک پرستار بلژیکی می باشد، هستند و هریک در بخشی از بازی ایفای نقش می کنند و با آن ها بازی را پیش می برید. بازی ۴ مرحله دارد که هر کدام چندین بخش دارند و در هر یک بایستی یک ماموریت و وظیفه اصلی که به شما محول می شود را انجام دهید تا در بازی پیشروی کنید. این ماموریت ها اغلب به صورت حل کردن پازل به صورت یافتن یک آیتم خاص برای استفاده در یک موقعیت خاص هستند که جذابیت زیادی نیز دارند. Valiant Hearts: The Great War قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون با موضوع جنگ جهانی ساخته شده است و در لیست ما از “۱۰ بازی برتر با موضوع جنگ جهانی” در جایگاه نهم قرار می گیرد.

۸ – Commandos 2: Men of Courage

Commandos 2: Men of Courage

سازنده: Pyro Studios

ناشر:  Eidos Interactive, Feral Interactive, Noviy Disk

ژانر: Real-time tactics

پلتفرم مقصد: Microsoft Windows, Xbox, PlayStation 2, Macintosh operating systems

سال انتشار: ۲۰۰۱

امتیاز متا: ۸۷/۱۰۰

سری عناوین Commandos یکی از محبوب ترین فرنچایزهای سبک استراتژی به خصوص بین بازیبازان قدیمی تر محسوب می شود و عناوبن آن یادآور خاطرات شیرینی برای بسیاری از بازیبازان حتی در کشور خودمان می باشند. شاید شاخص ترین عنوان در این سری نسخه دوم این بازی با نام Commandos 2: Men of Courage باشد که دباله ای بر عنوان اول این فرنچایز با نام  Commandos: Behind Enemy Lines بود. این بازی که در سبک استراتزی و تاکتیکی همزمان قرار داشت توسط استودیو Pyroساخته شد و در سال ۲۰۰۱ توسط Eidos Interactive و Feral Interactive برای پلتفرم های رایانه های شخصی، پلی استیشن ۲ و ایکس باکس در نسل ششم منتشر گردید و موفقیت ها و بازخوردهای بسیار مثبتی را نیز از سوی منتقدان و بازیبازان دریافت نموده و نهایتا با کسب امتیاز متای ۸۷ به کار خود پایان داد. البته نسخه های پلی استیشن ۲ و ایکس باکس این بازی در سال ۲۰۰۲ منتشر شدند و نسخه Mac OS X آن نیز در سال ۲۰۰۵ به همراه  Commandos 3: Destination Berlin در پک Commandos Battle Pack عرضه شد.

کماندوها آماده….

Commandos 2: Men of Courage در حقیقت در پشت صحنه و پس زمینه جنگ جهانی دوم رخ می دهد. شما کنترل یک گروه از برترین و ویژه ترین کماندوها را بر عهده می گیرید که باید با کماندوهای کارکشته به عمق خاک دشمن رفته و با استفاده از تخصص های چندگانه آن ها و ترکیب این قابلیت ها، یک سری از اهداف و ماموریت ها را انجام داده و به ثمر برسانید. در حقیقت تخصص اصلی این کماندوها که شما کنترل آنها را در اختیار دارید عمل کردن در خاک دشمن و انجام بی نقص ماموریت ها در آنجاست که این موضوع به خوبی در گیم پلی بازی قرار داده شده است و شما واقعا حس کنترل کماندوهایی بی نظیر را در بازی دارید. بازی به طور خیلی مستقیم و سرراست به جنگ جهانی دوم نمی پردازد اما در هر حال در حاشیه و پشت صحنه این جنگ بزرگ جهانی قرار دارد و در آن دوره زمانی رقم می خورد و می توانیم آن را جزو عناوینی با مضمون جنگ جهانی قرار دهیم. Commandos 2: Men of Courage قطعا جزو زیباترین و برترین بازی هایی است که تاکنون با موضوع جنگ جهانی ساخته شده است و در لیست ما از “۱۰ بازی برتر با موضوع جنگ جهانی” در جایگاه هشتم قرار می گیرد.

۷ – Return to Castle Wolfenstein

Return to Castle Wolfenstein

سازنده:  id Software, Gray Matter Interactive, Nerve Software, Splash Damage, Threewave Software

ناشر: Activision

ژانر: First-person shooter

پلتفرم مقصد: Microsoft Windows, Xbox, PlayStation 2, Linux

سال انتشار: ۲۰۰۱

امتیاز متا: ۸۸/۱۰۰

یکی از اسم هایی که باوجود این که هر سال و هر زمان اسم آن را نمی شنویم و انواع و اقسام بازی های پشت سر هم از آن نمی بینیم، ولی همواره برای همه بازیبازان مورد احترام است و به عنوان یک نام قدیمی و بزرگ در صنعت بازی ها شناخته می شود، Wolfenstein است که همیشه از احترام خاصی بین بازیبازان برخوردار بوده و هست. البته این سری در نسل هفتم و هشتم با دو عنوان New Order (برای هر دو نسل) و Old Blood (تنها نسل هشتم) دوباره نام خود را تازه کرد و بر سر زبان ها انداخت و اتفاقا هر دو بازی نیز عناوین زیبا و جذاب و موفقی بودند و مورد استقبال قرار گرفتند. اما همیشه وقتی صحبت از قدرتمندترین عناوین این سری باشد بی شک به گذشته و عناوین اولیه این سری باز می گردیم و یاد آن ها می افتیم. این سری که اصولا همیشه به نوعی جنگ جهانی را حتی به صورت تخیلی هم که شده در خود داشته است، یکی از برتربن فرنچایزهای تاریخ با محوریت جنگ چهانی است که همیشه طرف منفی آن، نازی ها و جناب هیتلر خان عزیز بوده اند حالا چه به عنوان انسان و چه به صورت غول های آهنین و رباتیک و….. که به جان شخصیت اصلی و جان سخت این سری یعنی William “B.J.” Blazkowicz افتاده اند و البته او هم حسابی از خجالت همگیشان اساسی در امده است!

بازگشت به قلعه ولفنشتاین و آن سلاح های جذاب و عجیبش…

بی شک یکی از شاخص ترین عناوین این سری که همیشه از آن به عنوان یکی از برترین بازی های با موضوع جنگ چهانی یاد می شود، بازی Return to Castle Wolfenstein یا بزاگشت به قلعه ولفنشتاین است که این قلعه عجب قلعه ای هم بود ماشالله! می رفتید داخل دیگر برگشتنتان کلا با هیچ کس نبود و کلا یک طرفه بوذ! اتفاقاتی که در این قلعه تجربه می کردید یکی از جذاب ترین و هیجان انگیزترین اتفاقات در دنیای بازی های اکشن بود. در این بازی باید با قدرت بی اندازه نازی ها و ازمایشات عجیب و غریب انها که باعث قدتمندتر شدن خیلی زیاد آنها نیز شده بود و چاشنی تخیل را هم به طور شیرین و قابل باوری در خود داشت، دست و پنچه نرم می کردید و آنها را شکست می دادید که کار آسانی نبود ولی خیلی لذتبخش بود. Return to Castle Wolfenstein عنوانی بود که در سال ۲۰۰۱ توسط id Software و چند استودیوی دیگر ساخته و به وسیله Activision برای نسل ششم و پلتفرم های Microsoft Windows, Xbox و PlayStation 2 منتشر گردید و بازخوردهای موفقیت آمیزی را نیز دریافت نمود و امتیاز متای عالی ۸۸ را نیز کسب نمود. در این بازی نیز مانند همیشه داستان بازی در زمان جنگ چهانی و در مورد رویارویی با نازی های قدرتمند رقم می خورد و شما را لحظه لحظه به ادامه بازی علاقمند می کرد. Return to Castle Wolfenstein قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون با موضوع جنگ جهانی ساخته شده است و در لیست ما از “۱۰ بازی برتر با موضوع جنگ جهانی” در جایگاه هفتم قرار می گیرد.

۶ – Brothers in Arms: Road to Hill 30

Brothers in Arms: Road to Hill 30

سازنده: Gearbox Software, Demiurge Studios

ناشر: Ubisoft, Feral Interactive

ژانر: First-person shooter

پلتفرم مقصد: Xbox, PlayStation 2, Microsoft Windows, Wii, Macintosh operating systems

سال انتشار: ۲۰۰۵

امتیاز متا: ۸۸/۱۰۰

سری عناوین Brothers in Arms بدون شک یکی از بزرگترین و برترین فرنچایزهای شوتر تاکتیکی در دنیا محسوب می شوند و بازی های جذابی را تا کنون در این فرنچایز شاهد بوده ایم که همچنین عنوان نخستین این سری یکی از برترین آنه ا محسوب می شود و البته یکی از عناوین برتر تاریخ با موضوع جنگ جهانی نیز هست. این عنوان که Brothers in Arms: Road to Hill 30 نام دارد یک عنوان شوتر اول شخص جذاب و پرطرفدار بود که توسط استودیو  Gearbox Software ساخته شد و توسط Ubisoft برای نسل ششم و پلتفرم های PlayStation 2, Xbox, Microsoft Windows و OS X منتشر گردید. این عنوان در ابتدا در فبریه ۲۰۰۵ برای پلی استیشن ۲ و سپس در مارچ برای ایکس باکس و پی سی و .. منتشر گردید. Brothers in Arms: Road to Hill 30 در حقیقت نخستین بازی و آغازگر سری عناوین Brothers in Arms محسوب می شود. بازی در دوران جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد و کاملا وابسته به تاکتیک های نبرد است. این عنوان در سال ۲۰۰۸ برای وی یو نیز پورت شد در قالب Brothers in Arms: Double Time. وقایع بازی بر اساس داستان واقعی ۵۰۲nd Parachute Infantry Regiment از ۱۰۱st Airborne Division بود که در روز D-Day پشت خط آلمان ها فرود امده بود. روند داستانی بازی بسیار جذاب و قدرتمند بود و یکی از نکات اصلی بازی محسوب می شد.

از فرنچایزهایی که حیف است از بین برود و مدت ها از آن چیزی نشنویم

این عنوان بازخوردهای فوق العاده ای را نیز کسب کرد و تا به امروز یکی از برترین بازی های این سری محبوب که البته این روزها نام زیادی از آن نمی شنویم، محسوب می شود. وبسایت ای جی ان امتیاز عالی ۹٫۳ را به این عنوان اعطا کرد و گیم اسپات نیز امتیاز ۹٫۲ را برای بازی در نظر گرفت که یک موفقیت بزرگ برای بازی محسوب می شد و نهایتا Brothers in Arms: Road to Hill 30 موفق شد تا امتیاز متای عالی ۸۸/۱۰۰ را کسب نماید. تا به امروز از عنوان Brothers in Arms: Road to Hill 30 به عنوان یکی از برترین بازی های مربوط به جنگ جهانی و همینطور یکی از برترین شوترهای تاکتیکی نام برده می شود که طرفداران زیادی داشت و فروش خوبی را نیز تجربه نمود. متاسفانه مدت هاست که خبر خاصی از یک عنوان بزرگ در این سری نشنیده ایم و همچنان منتظر معرفی یک بازی بزرگ از این سری هستیم. Brothers in Arms: Road to Hill 30 برترین بازی این سری و قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون با موضوع جنگ جهانی ساخته شده است و در لیست ما از “۱۰ بازی برتر با موضوع جنگ جهانی” در جایگاه ششم قرار می گیرد.

۵ – Battlefield 1

Battlefield 1

سازنده: EA DICE

ناشر: Electronic Arts

ژانر: First-person shooter

پلتفرم مقصد: Microsoft Windows، PlayStation 4، Xbox One

سال انتشار: ۲۰۱۶

امتیاز متا: ۸۹/۱۰۰

تنها عنوان روز دنیا و جدیدی که در لیست ما قرار گرفته است عنوان Battlefield 1 است که به قدری زیبا و جذاب بود که می توانیم نام آن را در کنار برخی از بزرگترین عناوین تاریخ با موضوع جنگ چهانی که در این مطلب می بینید، قرار دهیم و عنوانی است که پس از سال ها دوباره به موضوع جنگ چهانی بزگشت و بازخوردهای بسیار خوبی نیز به مانند دیگر عنوان بتلفیلد که در این لیست داریم یعنی Battlefield 1942، دریافت نمود و اتفاقا امتیاز متای هر دو بازی نیز دققا ۸۹ شده که موضوع جالبی است. Battlefield 1 بدون شک یکی از بهترین بازی ها در سری قدرتمند و محبوب بتلفیلد است که توانست در نسل هشتم دوباره بازیبازان را از یک عنوان فوق العاده جذاب با موضوع جنگ چهانی که مدت هاست سازندگان زیاد سراغش نمی روند، سیراب کند و یکی از بهترین های سال ۲۰۱۶ لقب بگیرد. این عنوان نیز توسط استودیو EA DICE ساخته و توسط الکترونیک ارتز در سال ۲۰۱۶ برای نسل هشتم و پلتفرم های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و رایانه های شخصی منتشر گردید. این عنوان در حقیقت پانزدهمین نسخه با نام سری بتلفیلد محسوب می گردد که دقیقا طی ۱۵ سال یعنی از سال ۲۰۰۲ که اولین بازی این سری منتشر شد تا سال ۲۰۱۷ که ۱۵ سال می گذرد، ۱۵ نسخه بتلفیلد داشته ایم.

یک بازگشت به موقع و جذاب به موضوع جنگ جهانی در زمان که از انواع جنگ اوری های مدرن و فضایی خسته بودیم

الحق و الانصاف باید گفت اکثر آن ها از برترین های زمان خود در سبک سوتر اول شخص نظامی بوده اند و توان رقابت با بزرگترین های این سبک را دارا بوده اند ،مخصوصا به خاطر امضای خاص این سری که به تخریب پذیری شگفت انگیز عناوین بتلفیلد باز می گردد و همین طور آزادی عمل فوق العاده جذاب در وسایل نقلیه متفاوت و متنوع. یکی از دلایل مهم تحسین شدن Battlefield 1 که تقریبا در تمامی نقدها و بازخوردهای بازی دیده می شد به دلیل داستان و روایت جذاب آن و استفاده از تم جنگ جهانی اول بود که به واقع دل خیلی از ما بازیبازها برای عنوانی درجه یک با موضوع جنگ جهانی تنگ شده بود. نکته جالب در این بازی آن بود که شما در طول روند بازی کنترل چندین و چند شخصیت و سرباز مختلف با انواع ملیت های مختلف درگیر در زمان جنگ جهانی اول، را به دست می گرفتید و با آن ها بازی را پیش می بردید که تنوع جالبی به بازی بخشیده بود. Battlefield 1 قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون با موضوع جنگ جهانی ساخته شده است و در لیست ما از “۱۰ بازی برتر با موضوع جنگ جهانی” در جایگاه پنجم قرار می گیرد.

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی